Talvised jooksud


Jalga

Kui tee on kaetud täitsa jääga – Icebug naastudega jooksujalatsid
Kui tee on kaetud lihtsalt lumega – Mizuno Wave Insipre jooksujalatsid

Lorpen meriino villaga sokid – kolmekihilise kudumistehnoloogiaga sokid, milles on mitte torkivat meriino villa ning on veidi kõrgemad, kui näiteks suvised jooksusokid. Peavad tükk aega vastu ja ei kulu ega veni nagu tavalised sokid. Lisaks ei ole nendega ka kunagi jooksmisest ville saanud (matkates küll :))


Selga

Esimene kiht

Kui väljas on mõned miinuskraadid – tavaline pikkade varrukatega spordipluus


Vahekiht

Salomon Swift Midlayer väga hea tehniline ja läbimõeldud pusa. Kõik on olemas – hingavad võrkpaneelid kaenla all ja ülaseljal, pöidlaaugud, võimalus terve käsi sooja tõmmata, taskud õigetes kohtades (vastavalt aastakäigul erinevates kohtades) ja isegi kapuutsi sees auk, et pats läbi tõmmata! Mul on seda mudelit kahe aastakäigu oma ja mõlemad on supermõnusad! Kui on pehmem talveilm, siis ei ole vajagi muid kihte peale lisada. 


Pealiskiht

Pehmem talveilm – Salomon Equipe soojad jooksupüksid. Nendega on mõnus ja vaba liigutada, samas on näiteks põlved kaitstud topelt kangakihiga. Taskud on olemas. Natuke on helkureid. Seest mõnusad soojad, nagu õhuke fliis.

Kui on külmem ja/või tuulisem – Vaude Wintry Soft Shell püksid. Esipaneel on tervenisti softshell kangast ehk 100% tuulekindel ja vetthülgav. Tagumine paneel on 80% tulekindel ja venivam. Mulle meeldib, et nende pükste vöökoht on kõrge – aitab külmetamise vastu. Pusa peale pikema lõikega vest. Minu oma on ISC suusavest. Aga selline neoonkollane oleks hämaras palju parem.

Pähe

Kui on kuni -5 kraadi külma – 1 tavaline buff pähe, 1 tavaline buff kaela

Kui on külmem – kaela Bandana kolmnurkne buff fliisist sisuga. Aitab ka rindkere soojas hoida tänu kolmnurksele allarippuvale osale. Fliis on mõnus ja pehme. Pähe tavaline buff + kerge müts või kapuuts.

Kui sajab lund – ISC softshell nokamüts kõrvaklappidega (midagi sarnast )


Kätte

Kui on külmem kui -5 – õhukesed kindad näiteks sellised.