2016 hooaeg on alanud

Nagu eelnevast postitusestki näha, ei ole 2016 hooaeg alanud just kuigi edukalt. Ära jäid nii Tartu kevadjooks 10 km kui ka Tartu maraton 23 km. Tööelu rütm tiksub mul juba mõnda aega Tartu-Tallinna vahelisel maanteel edasi tagasi pendeldades. Hotellide portjeede näod hakkavad juba meelde jääma. Tallinnas olen ma töönädala jooksul jooksma jõudnud tervelt 1 korra. Et kergendada edasi-tagasi veetava varustuse hulka otsustasin ma kolm nädalat tagasi, et jätan oma jooksuasjad hotelli pakihoidu teades, et järgmine nädal olen tagasi. Kuid selles hotellis ei jagunud mulle kahel järgneval nädalal tuba (turistihooaeg). Nüüd ma ei teagi, mis nad minu asjadega ette võtnud on :D.

35. Tartu Rattaralli 56 km

Suvine rahvaspordi 2016 hooaeg algas minu jaoks sel aastal täiesti ootamatult hoopiski Rattaralliga. See juhtus nii, et töökaaslane tuli viimasel soodsal eelregistreerimise päeval moosima.

Erinevad ettekäänded, mida proovisin, et Rattarallist pääseda:

 1. Oman ainult suurt ja rasket linnasõidu ratast, millel on tervelt kolm käiku -> pole probleemi! Meil rattaruumis ongi üks sobilik sportlikum ratas olemas. Ma vahetan sellel veel hammasrattad ka ära ja ongi sulle ratas olemas!
 2. Ma pole kunagi ühelgi rattavõistlusel osalenud -> 56 km ongi hea koht kust alustada!
 3. Ma oleksin ainuke äpu, kes ei jaksa sõita -> L tuleb ja K tuleb ja isegi J on juba end kirja pannud!
 4. …. (kindlasti oli neid kasutuid ettekäändeid veel)

Ja läkski nii, et ma panin end enda suureks hämminguks Rattarallile kirja! Ühel rühmatreeningul osalesin ka. Pool maad olin ma hirmust kange, kuna töökaaslane, kes ise “sõidab ratast nagu loom”, pani meid paarissõitu harjutama. Kabuhirmus vahtisin eesolevate rataste olematut vahemaad minu esirattast ja 20 cm vahet kõrvalsõitjaga. Isegi pisarad tulid silma. Nii hullusti, et pidin tehnilise rikke tõttu täitsa seisma jääma (ripsmetušš läks silma).  Ülejäänud pool maad Tartusse tagasi veeresid mööda hämmingus, et nii kiiresti läkski see 30 km või!?35. Tartu Rattaralli 2016

Võistlus ise

Mõnus oli! võtsin seda kui veidi tempokamat rattamatka. Igas restoranipunktis tulin ratta seljast maha – sirutasin ja sõin banaani soolaga. Rüüpasin vett ja spordijooki ja kruiisisin edasi. Terve tee ajasin isaga juttu. Leidsime tee peal ka mõned ilusad vaated ja linnulaulugi sai kuuldud. Igale fotograafile lehvitasime rõõmsalt. Etteteadlikult olin rattasärgi taskusse pistnud ka ühe ibuka. Kusagil 20 km möödudes  tuli see ka sisse võtta, sest selg hakkas tunda andma. Viimased 15 km aga sibasin ma kõige kergema käigu peal, sest laenuratta käiguvahetaja oli lõpetanud koostöö. Arutasime isaga, et küll oleks hea, kui praegu oleks kuni lõpuni kerge tõusuprofiil.35. Tartu rattaralli - käiguvahetaja katki

Finiš, medal, supp ja koju. Pepu ei valutanud. Lihased ei valutanud. Päike ei kõrvetanud. Nii võib järgmine kordki minna!

4. Rapla Selveri jooks 10 km

Laupäeva õhtul helistasin oma jooksusõpsist töökaaslasele Martinile:

“Kas sa lähed homme Raplasse?”

“Jaa ikka”

“Kas sul autos mulle ka ruumi on?”

“Muidugi”

“No siis ei ole mul ju mingit ettekäänet mitte tulla.”

“Ütle ainult kuhu ma sulle hommikul järgi tulen… “

Ja nii ta läkski. Raplas oli jahe, nõrga tuulega ja vahelduva pilvisusega ilm. 2016 (jooksu) hooaeg sai kiire stardi. Keset jooksu tuli ka veidi vihma, mis aitas kere maha jahutada. Rapla rada on kiire. Eelmisel aastal jooksin ju seal oma isikliku rekordi. Ka sel aastal üllatasin ennast. Arvasin, et jooksen umbes 1.05, kuid finišis näitas kell hoopis 1.00. Win! Raplas pesemisvõimalust ei ole, seega kiire garderoobi vahetus ja 2 tundi sõitu tagasi Tartusse. Pärast võistlust olen ma eriti igav autosõidu kaaslane. Mul tuleb lihtsalt eriti võimas unekas peale. Õnnehormoonid manavad näole totaka naeratuse ja niimoodi ma siis seal omaette unelengi.

Rapla Selveri jooks 10 km

Narva Energiajooks 21,1 km

Mul oli plaan. Pärast tööpäeva lõppu reedel teen ära oma kolm kodutööd, mis ühes aines võlgu olid. Lähen ilusti varakult koju. Panen jooksu asjad valmis ja kohe tuttu. Selle 2016 hooaja märksõna on vist LOL.

Siin on, mis tegelikult juhtus:

 1. Kell 15 küsis ülemus mult, et kas ma lähen bussiga… mina küsisin suurte silmadega vastu, et kuhu ma minema peaksin? Ühe suurema äriüksuse suvepäevadele apparently 🙂 Pärast mõningast läbirääkimist saime kompromissi, et ma alustan nüüd ja kohe kodutöödega ja kell 17 lähen autoga suvekatele.
 2. Kella 17-ks sain valmis ühe kodutöö.
 3. Sõitsime 40 kilomeetrit linnast välja, suvekatele, kuhu targad inimesed olid aasa võtnud talvejoped ja kindad… ja sääsemürgi. Üks eriliselt armas töökaaslane laenas mulle oma jopet. Tal oli kaks tükki kaasa võetud! Elu oli kohe lill. Vein maitseb poole paremini, kui hambad ei plagise 🙂
 4. Peaesineja oli Terminaator. Mõnda aega vaatasin kaugemalt, aga kui tuli Juunikuu lumi, siis jooksin lava ette tantsima.
 5. Ja sinnama jäingi kuni etteaste lõpuni. No nii hästi tõmbas käima.
 6. Kell 12 jõudsime tagasi Tartusse.
 7. Kell 1.30 sain valmis teise kodutöö ja sain lõpuks koju ära.
 8. Pärast 4 tundi und pidasin iseendaga maha pingelise vaidluse teemal “Miks ma seda endale teen”. Lõpuks ikka sain kargu alla. Kiiresti mingi valik riideid kokku. Kuum puder karbis kaasa ja taksoga Vanemuise alla, et jõuaks bussi peale.
 9. Tee peal sai isegi veidi tukastada.
 10. Kohale jõudes läks tuju täitsa nulli, sest ilm oli ikka ülivastik. Ja võistluskeskus oli mingisse mudamülkasse püsti pandud.
 11. Tšillisime Martiniga nii kaua kui võimalik soojas bussis ja oligi starti minek. Vetsujärjekorras tantsisin ka natuke lompide vahel soojendusele kaasa.

Võistlus ise

Esimesed kaks kilomeetrit sadas tugevalt ja tuul puhus vastu. See tähendas, et sõrmed olid külmast täitsa tuimad. Kuid pärastpoole keha soojenes üles ja oli juba parem. Esimene ots oli palju Narva linna tänavatel tiirutamist ja omajagu tõusude võtmist. Kusagil seitsmendal kilomeetril hakkasin kullipilguga jälgima, et kas kusagil on mõni sinine putka tee peal või joogipunktis. Pärast kaua oodatud sinise putka külastust oli palju parem olla ja jooks läks ka mõnusamaks. Mingi hetk ma ei saanud aru, et miks need sääred nii krampi tõmbavad. Ja silme ette tuli taas eelmine õhtu, kui ma ennast unustavalt Jaagup Kreemi ees lugu loo järel üles alla hüppasin.

See jooks läks pekki. Päris ausalt. Hea meel oli lõpetada. Veel parem oli aga sooja dušši alla ja kuuma sauna saada.

Ilmselt ei olnud ainult minul raske jooks, sest dušširuumis üks neiu vajus kokku. Kõik vahtisid niisama pealt ja pesid end edasi. Isegi palve peale veidi külma vett korraldada ei teinud keegi mitte midagi. Niikaua, kui neiu pikutas ajasin veidi temaga juttu, et kontrollida, et ta ikka meelemärkusel püsib. Loodan, et tal läks pärastpoole paremaks.

Pärast dušši ma reaalselt pool tundi harutasin pusapatsi lahti. Fama keskusest sain veel enne kiiresti pusaharja ostetud, sest eelmise õhtu kargamine pluss jooks olid patsi korralikult pulsti töötanud.

Kodu poole sõites tegime töökaaslatega veel peatuse Statoilis. See burks maitses imeliselt!

3 medalit - Tartu Rattaralli 56km , Rapla Selveri jooks 10km ja Narva Energiajooks 21,1km

Eesti Blogiauhinnad – 5 koht Spordiblogide kategoorias

Eile õhtul pärast Margiti 2016 Blogiauhindade jagamise kokkuvõtte lugemist (Palju õnne!) vaatasin ka korra selle nimekirja üle. Äkki leian sealt kellegi uue tegija, keda oleks põnev lugeda? Suur oli minu üllatus nähes enda blogikest spordiblogide pingereas viiendal kohal.

Aitäh! Aitäh! Aitäh!

 

Mis Sina arvad?

Kommentaari